Made in USA

Vzhledem k faktu, jak Amerika vůbec vznikla, nemůže nikoho překvapit, že i Americká kuchyně je velice různorodá. Je to dáno především tím, že v Americe žije obrovské množství lidí ze všech světových koutů, každý si s sebou přinesl nějaké zvyky, a to i v oblasti gastronomie. Postupem času se všechny tamější různorodé kuchyně alespoň částečně sjednotily, respektive ustálily, přece jenom tedy můžeme tvrdit, že i v Americe nalezneme některá typická americká jídla. Pojďme si o nich něco říci!
Co se v Americe jí
Ve spojení s Americkou kuchyní se mnoha lidem vybaví právě hamburger. A ano, skutečně se jedná asi o nejznámější a také velice populární americký pokrm, který představuje masový plátek vložený ve sladké housce. Hamburger se rozšířil do celého světa, ale chcete-li si dopřát ten pravý americký, vydejte se do Ameriky, rozdíly v chuti pravděpodobně objevíte. Dalšími oblíbenými jídly jsou potom hotdogy nebo pizza. V Americe je také vyhledávané kuřecí maso, to je připravováno na nejrůznější způsoby a je pojídáno tradičně s hranolky, které tedy představují další typický americký pokrm. Někteří z vás mají možná dojem, že Americká kuchyně velice připomíná nejrůznější, třeba i tuzemské fastfoody a něco na tom skutečně je. Vždyť slavný restaurační řetězec MC Donald se Amerikou stoprocentně inspiroval a ty ostatní se ho snaží víceméně napodobovat! Americké jídlo není příliš zdravé, i když Američané si toto tvrzení sami nepřipouští a nemají ho příliš rádi. Na druhou stranu se snaží jíst více ovoce a zeleniny, aby zlepšili dopad stravování na jejich zdraví.
Typické americké pití
Americká kuchyně však má i zástupce typicky amerického pití. Je jím například Coca Cola. Kdo by neznal tento nápoj? Ten se rozšířil po celém světě a i my si ho velmi často a rádi dopřejeme. Z dalších jsou to potom hlavně slazené ovocné nápoje.

Publikováno: 06. 11. 2012

Kategorie: Mezinárodní kuchyně

Autor: Adélka Brabencová