Jak vybrat termohrnek, z něhož se může stát i reklamní předmět?

Termohrnky jsou dnes oblíbenými společníky doprovázejícími nás na výletech i delších cestách. Využíváme je nejen v zimě, kdy teploty spadnou pod bor mrazu, ale také v létě, kdy chceme zachovat teplotu připraveného nápoje. Vysoké oblíbenosti, z níž se tento typ nádobí těší, mohou využít společnosti, ať už působí v jakémkoli oboru. I takového termohrnku se totiž může stát efektivní reklamní předmět, kterým potěšíte nejen své zaměstnance, ale také stálé klienty nebo obchodní partnery. V dnešní době samozřejmě jsou oblíbené respirátory s potiskem, ale klasika je klasika.

Jak vybrat ideální termohrnek

Ať už chcete pořídit termohrnky ve velkém, na které poté natisknete logo vaší společnosti, nebo toužíte po jednom, který se stane vaším každodenním parťákem, je dobré vědět, jak ho vlastně vybrat. Nabídka na trhu nezná konce, což nás může mírně stresovat. Nepropadejte však panice, výběr zúží několik věcí.

K čemu budete hrnek využívat?

Ze všeho nejdříve je třeba si ujasnit, k čemu budete termohrnek využívat, respektive co od něj očekáváte. Pokud od něj požadujete pouze přenos horkého nápoje z místa A do bodu B, přičemž zachová jeho teplotu, stačí vám klasické menší termohrnky, případně malé termosky, jež jsou velice skladné a velikostně přijatelné. Pokud však přemýšlíte nad tím, že byste si s sebou nosili také oběd nebo jiné jídlo dne, zvažte koupit termosky na jídlo.

Jaký má termohrnek uzávěr?

Co hraje při výběru také klíčovou roli, tak typ uzávěru. Dříve se preferoval takzvaný cvakací uzávěr, ale ten se později ukázal jako nepraktický. Ne všichni udržel tekutinu v hrnku. Daleko lepší je šroubovací uzávěr, na který je větší spolehnutí. Nabízí se však i hrnky s vyklápěcím uzávěrem, který sice neudrží nápoj v požadované teplotě tak dlouho, na druhou stranu je ideální alternativou pro ty, kteří nápoj průběžně upíjejí.

Z jakého materiálu je vyroben?

Při výběru termohrnku zaměřte svou pozornost i na materiál, ze kterého je nádobí vyrobeno. Nejčastěji se využívá nerezová ocel, která je velmi odolná. Ovšem v poslední době se popularita snesla na sklo nebo porcelán, což jsou sice těžší materiály, na druhou stranu po designové stránce dokonalé.

Publikováno: 28. 04. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Ivana Kolářová