Jak správně pečovat o vlasy

Každá žena touží po zdravých, krásných a zářivě lesklých vlasech. Ale abyste docílila upraveného a dokonalého vzhledu vlasů, musíte pro to něco udělat – investovat do kvalitní vlasové kosmetiky od šamponů počínaje až po žehličky na vlasy konče. Kvalitní vlasová kosmetika vám vykouzlí na hlavě krásné, zdravé a perfektní vlasy, díky nimž budete mít okouzlující pocit.

Na prvním místě je šampon na vlasy

Nabídka šamponů na vlasy je pestrá, a tak lehce seženete takový šampon, který vaše vlasy potřebují. Jestliže potřebujete šampon proti vypadávání vlasů, proti lupům, na příliš suché a zničené vlasy, na mastné či obarvené vlasy, vždy si vyberete. Na trh spousta výrobců uvádí regenerační šampony, které jsou určené pro roztřepené a poškozené vlasy. Profesionální vlasová kosmetika, která vystupuje pod značkami Schwarzkopf, Londa, Wella, Giston, Subrina a mnoho dalších, se o vaše vlasy postará ve všech směrech.

Vlasy potřebují výživu

Důležité je na vlasy pravidelně aplikovat regenerační kúru, která vlasy vyživí, posílí a hlavně obnoví jejich poškozenou strukturu. Budete mít konečně takové vlasy, po jakých už léta toužíte. Ale je potřeba se jim věnovat a dát jim dostatečnou péči. Dokonce tyto speciální kúry vlasy dokážou ochránit před vnějšími vlivy. Zdravými a krásnými vlasy se v současnosti chlubí málo žen a vy se mezi tuto menšinu můžete zařadit, pokud použijete správnou vlasovou kosmetiku. Začněte s péčí ještě dnes, zítra může být pozdě.

Často se ženy i mladé slečny trápí suchostí, lámavostí a roztřepenými konečky. Tyto problémy jsou způsobené častým barvením a nedostatečnou péčí a výživou.

Za kvalitu vlasů odpovídáme my

Ale za nízkou kvalitu vlasů si můžeme my, samy. Určitě tomuto tvrzení přikývnete. Neprofesionální barvení, žehlení levnou žehličkou na vlasy, hubnutí, špatná životospráva – všechny tyto faktory mají velký vliv na kvalitu vlasů. Mnoho odborníků tvrdí, že vlasy jsou značně poškozeny žehličkami. Ale nemusíte se bát, protože toto tvrzení je pravdivé jen částečně. Záleží totiž na tom, jakou vlastníte žehličku na vlasy a také na tom, jakou používáte při žehlení kosmetiku.

Měli byste mít žehličku s keramickým či teflonovým povrchem, která se řadí mezi vysoce kvalitní. Asi nejlepší a nejsilnější ochranou proti poškození při žehlení dodávají vlasům iontové žehličky, jejichž pořizovací cena je poměrně vysoká.

Také si kupte spreje na vlasy, které jsou přímo určené k žehlení vlasů. Docílíte tak ještě lepšího efektu a vlasy nebudou ztrácet vitamíny a výživu. Jestliže tedy zkombinujete správně vlasovou kosmetiku, vaše vlasy a účes bude dokonalý. 

Publikováno: 02. 10. 2012

Kategorie: Vlasy

Autor: Jakub Králeň