Jak správně čistit domácí spotřebiče?

Nevíte, jak správně čistit domácí spotřebiče? Tak přesně pro Vás je určený tento článek!
Lednice a mrazáky
Některé chladničky mají speciální antibakteriální povrch stěn, ale i tak musíte vyčistit poličky, které většinou tuto úpravu nemají. Na čištění tohoto domácího spotřebiče používejte vodu s antibakteriálními přípravky - MaxSan kuchyňský čistič (70 Kč), Bref power dezinfekční čistič (80 Kč), Dedra polarium antibacterial - včetně pohlcovače pachů (199 Kč). Vnitřek ledniček a mrazáků čistěte několikrát ročně. Ale v případě, že Vám někde něco ukápne nebo podobně, zakročte okamžitě.
Pračky
Právě pračka bývá většinou nejvíc zanedbávaná. Přitom se stará o čistotu našeho oblečení, ručníků i ložního prádla, tak by jsme ji měli udržovat v čistotě. Několikrát ročně by jste měli čistit nálevku na prací prostředky a filtr hrubých nečistot. Zanesený filtr může ucpat odtokovou hadici. Jestliže nemáte pračku s keramickým topným tělesem, na kterém se vodní kámen neusazuje a ještě k tomu máte doma tvrdou vodu, měli by jste:
  • pravidelně používat přípravky na změkčování vody, nebo přívodní hadici umístěte na speciální zařízení
  • jednou za dva měsíce zneškodněte usazeniny pomocí odvápňovacího roztoku
Některé prací prostředky už obsahují změkčovače vody, např.: Persil Expert (169 Kč), Palmex (140 Kč), Ariel gelové kapsle (64 kusů za 499 Kč).
Vysavače
U těchto domácích spotřebičů je třeba dbát na pravidelnou výměnu prachových sáčků a filtrů. Při běžném vysávání v domácnosti, je roční spotřeba sáčků cca pět kusů a filtry motoru se mají měnit jednou až dvakrát ročně. Když vysajete popel nebo prach po vrtání, měli by jste sáček vyměnit okamžitě. Jinak zaprášený vysavač otírejte průběžně a u bezsáčkových vysavačů nejlépe po každém vysávání. Na tuto péči postačí saponátový roztok - Pur, Jar, Mr. Proper Universal Lemon
Myčky nádobí
U dnešních myček nemusíte nádobí předmývat, stačí jen odstranit zbytky jídla. Časem se začne usazovat vodní kámen a mastnota na stříkacích ramenech a filtru. Na to je vhodné používat (alespoň jednou za čas) speciální přípravek do myčky, který odstraní usazeniny vápna a zbytky potravin. Tento přípravek vložíte do myčky, zapnete na vyšší teplotu a necháte myčku běžet na prázdno. Jednou za dva měsíce používejte Somat čistič myčky nebo Finish čistič myčky.        

Publikováno: 24. 08. 2012

Kategorie: Domácí spotřebiče | Nezařazené

Autor: Vladka Třešňáková