Jak na krásné a zdravé vlasy?

Zdravé a husté vlasy jsou snem snad každé ženy. Dobrou zprávou je, že správnou péčí je možné jich dosáhnout. Jak by ta péče měla vypadat? Pokud chcete vypadat co nejlépe, musíte být v dobré zdravotní kondici. Tu nenahradí žádný krášlící prostředek na pokožku ani na vlasy. Žena ovšem může svému vzhledu velmi prospět vyváženou stravou, pravidelným tělesným pohybem, vydatným nočním spánkem, zaměstnáním, které ji uspokojuje, dobrými mezilidskými vztahy a kosmetickými a toaletními přípravky vyrobenými z přírodních materiálů.

Péče o zdravé vlasy

Samotná péče o vlasy do velké míry závisí na jejich kondici. Zdravým vlasům v podstatě postačí jejich pročesávání, pravidelná očista v kombinaci se zdravým jídelníčkem.

Jídelníček pro vlasy

Některé potraviny mají na vlasy dokonce magický vliv. Budete-li si například pravidelně dopřávat tučné ryby v čele s lososem, dopomůžete si k zářivé kštici. Křehké vlasy zpevňuje špenát, lámavost vlasů sníží guava, vypadávání vlasů zamezují luštěniny, k plnému účesu vám dopomůže kuřecí a matného vzhledu vlasů vás zbaví sladké brambory. Vejce napomáhají růstu vlasů a ústřice zvyšují jejich objem.

Vitamíny

Z vitamínů vlasy nejvíce benefitují z vitamínu skupiny B a C. Vitamíny skupiny B působí na vlas od kořínku po koneček, a dokonce regulující tvorbu kožního mazu. Proto je vitamín B doporučovaným suplementem při problémech s mastnými vlasy. Vitamín C pak vlasy celkově zesiluje a podporuje tvorbu kolagenu.

Minerály

Z minerálů zaměřte svou pozornost především na hořčík, vápník, biotin, zinek, ale také chrom, měď, jód, železo, mangan, selen a křemík. Každý z těchto minerálů na vlas a jeho strukturu působí jinak.

Kvalitní doplňky stravy

Ideální je dodávat tělu minerály a vitamíny přirozenou cestou, tedy prostřednictvím potravy. Problémem však je, že nemáte jistotu, jaké množství daného vitamínu či minerálu se do vašeho těla skutečně vstřebá. Sázkou na jistotu v tomto ohledu jsou kvalitní doplňky stravy, v tomto případě koncentrované vitamíny na vlasy (například gumídci Bloom Hair), které jim dodají vše, co si zdravá a pevná kštice žádá.

Publikováno: 19. 10. 2022

Kategorie: Krása

Autor: Ivana Kolářová