Hoďte na auto střešní box a vyrazte – dovolená po českých krajích začíná

Nejste pro domácí dovolenou vybaveni? Kdo doposud na dovolenou létal, ten nejspíš potřebuje dokoupit pár pomůcek k cestování. Vyrazit s koly pro celou rodinu autem, to přece jenom potřebuje přípravu.

Vybavte se kvalitou od Thule

Značka Thule je synonymem pro kvalitní střešní nosiče i střešní boxy. Existují i jiné, někdy o něco levnější alternativy. Ale s Thule získáváte osvědčenou kvalitu, která nezklame. A kdo by chtěl zažít pád kola ze střechy na dálnici, nebo střešní box, který se nedá zavřít, a vy jej přitom máte plně naložen? Jsou prostě věci, kde se do kvality oplatí investovat. Za dobrou cenu nabízí Thule výrobky e-shop Filsonstore.cz.

Jak si vybrat vhodný nosič kol?

Kola rozhodně do automobilu nepatří. Bezpečně je odvezete upevněná na střeše, na zadních dveřích, nebo na tažném zařízení. Kdo má tažné, pro toho jsou nosiče kol na tažné zařízení tím nejlepším řešením. Kola nezabírají místo na střeše automobilu, kam pak lze umístit velký střešní box. Navíc auto má lepší aerodynamické vlastnosti. Kola na střeše je přece jen negativně ovlivní, čímž se zvýší spotřeba automobilu.

Rakev na střechu a jede se

Rakví se přezdívá střešní box na automobily. Jde o skvělého pomocníka, ve kterém odvezete zavazadla i sportovní vybavení. Využijete ji na běžné víkendové výlety, když jezdíte na chalupu, ale naprostou nezbytností je rakev ve chvíli, kdy jedete na dovolenou. Na tu automobilem, letos nejspíš u nás po republice, se balíme jinak než do letadla. Často potřebujeme kempingové vybavení, vezeme též různé sportovní pomůcky, někdy třeba kytaru. Do kufru se vše nevejde. Ve střešním boxu je přitom vybavení na dovolenou bezpečně uloženo a ani jej nemusíte dávat do různých kufrů či tašek. Střešní box lze snadno uzamknout. Ideální jsou oboustranně otevíratelné boxy.

Publikováno: 22. 06. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová