V Praze je vždycky co vidět

Přijde vám jednotvárné, jak pořád všechny třídy jezdí na výlet do Prahy? Nuda to není ani náhodou, protože v hlavním městě je toho k vidění tolik, že byste tam mohli jezdit na výlety několik desítek let. A také není problém zde sehnat ubytování. V Praze je mnoho památek, které by měl každý znát, nespočet muzeí, památníků, zajímavých firem k navštívení, a navíc se tam prakticky neustále konají různé zajímavé výstavy či akce. A tak přestože se mnohým rodičům zdá, že jejich děti už zase jednou na výlet do Prahy, žáci pokaždé poznají něco nového. A je to jenom dobře, aspoň si děti budou vědomy krásy našeho hlavního města.

Jeden den je každopádně málo

Cestovat do Prahy ze druhé strany republiky není úplně nejsnadnější, přesto se i odsud školy často vydávají na výlet do hlavního města. Cesta vlakem je zdlouhavá, přestupy komplikované. Nebývá tak výjimkou, že učitelé rozumně volí rovnou dvoudenní výlet. Vyplatí se to, když cesta trvá třeba pět hodin. Sehnat ubytování pro školy v Praze není až takový problém. S dětmi není žádoucí chodit do nóbl hotelu, bohatě postačí příjemný penzion, který je na dětskou společnost zvyklý. Je dobré se na to ptát dopředu, protože ne všude jsou z dětských návštěvníků nadšení. Ale možná že pokud se děti povede během denního programu pořádně utahat, není důvod se bát nočních vylomenin.

Chce to něco levného

Velmi důležité je rovněž zvážit cenu, rodiče nejsou nadšení z výletů za tisíce korun. Rozumnou cenovou nabídku ubytování pro skupiny v Praze nabízí AKÁT pension a hostel. Jedna noc se snídaní vyjde na 280 – 450 korun na osobu v závislosti na ročním období, typu ubytování a skladbě pokojů. Děti budou nejspíše nadšené, některé pokoje jsou totiž vybavené dokonce postelí v patře a je známé, že čím více dětí je na jednom pokoji, tím větší to bude legrace. Ale také to znamená větší starosti pro dozor…

Publikováno: 05. 12. 2016

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová