Oblíbená šumavská letoviska stojí za návštěvu po celý rok

Jižní Čechy a Lipno patří mezi turistické poklady České republiky. Lidé sem jezdí na výlety i trávit dovolenou, aby prožili krásné dny v blízkosti naší největší přehrady a načerpaly síly a energii do dalších dnů. A to zcela oprávněně. Lipno je takzvané „české moře“. Na jeho březích se dělají velké vlny, a tak tu mají dveře otevřené vyznavači yachtingu, stejně jako ostatních vodních sportů. Kromě koupání a sportování je Lipno jako stvořené i pro rybolov. Své místo na slunci si zde najde naprosto každý.

Dovolená pro všechny

Dovolená na Lipně láká nejen rodiny s dětmi, ale i seniory. Zdejší příroda a ubytovací kapacity poskytují nevšední azyl lidem z okolí i dáli. Jižní Čechy jsou natolik turisticky atraktivní, že přijet sem na pár dní rozhodně nestačí. Kromě samotné nádrže musíte vidět Český Krumlov, zámek Hluboká a Orlík, historické město Třeboň i Jindřichův Hradec. Hlavní nápor sezóny je sice v létě, přijet na Lipno ale můžete v průběhu celého roku. Kouzelný je zde například podzim, kdy se všechno mění do pestré barevnosti.

Po Lipně na lodi

Zarezervujte si pobyt ve Frymburku a brázděte 42 kilometrů dlouhé Lipno skrze přívozy. Přes Lipno dosud nebyla postavena žádná komunikace, a tak je třeba dopravovat se po přehradě na palubě lodi. Velký zážitek pro ty, co to ještě nikdy nezažili. Samotný Frymburk je malebným městečkem, ležícím na poloostrově. Část města totiž zatopila přehrada. Viditelnou dominantou je kostel sv. Bartoloměje a pomník spisovatele Adalberta Stiftera. Hezká vyhlídka na Lipno i Šumavu se otvírá z kopce Marta, na nějž vede křížová cesta.

Šumava jako na dlani

Oblíbeným cílem turistických pochůzek je okolí vesnice Stachy. Stachy jsou centrem rozlehlé rekreační oblasti mezi Javorníkem a Churáňovem. Leží 12 km severozápadně od města Vimperka na hranici CHKO Šumava. Hotely v blízkosti Stach jsou ideální vstupní branou do celé Šumavy, do míst, kde se snoubí neporušená příroda s ryzím neporušeným koloritem života. Voňavé lesy, údolí z konce světa, nekonečné slatě, ledovcová jezera a dechberoucí horské obzory, to je to, co dělá Šumavu okouzlující, na jaře, v létě, na podzim i v zimě.

Publikováno: 27. 01. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová