Jak vybrat kočárek

Typ kočárku
První věc, na kterou musíte brát zřetel je věk, váha a výška dítěte. Hluboká korbička je určená pro miminka, sportovní typ pro batolata a větší děti. Sporťák je ideální na delší cesty do přírody. Jestli potřebujete něco méně robustnějšího na kratší vzdálenosti nebo do města, pak jsou ideální golfové hole. Praktickým řešením je kombinovaný kočárek. Ten s Vaším dítětem prakticky poroste. Na kombinovaný kočárek lze nasadit korbu pro miminka a až Vám dítko povyroste, sestavíte z něj sportovní verzi. Na kombinovaný kočárek lze většinou nasadit i autosedačka, která je součástí setu.
Praktičnost kočárku
Pozornost věnujte i rozměrům kočárku. Obzvláště pokud bydlíte ve vyšších patrech panelového domu a máte k dispozici "malý" výtah. Některé kočárky tam prostě nenarvete a nezapomeňte, že se tam musíte vejít ještě Vy. Vyzkoušejte si, jestli se kočárek snadno skládá a nezapomeňte si ověřit, že se Vám vejde do kufru auta. Zkuste si ho složit a zvednout, aby jste věděli, co Vás čeká při přepravě kočárku. Vybírejte si takové kočárky, jejichž potah jde sundat a vyprat. Kočárek by měl být snadno omyvatelný, měl by mít dobrý a snadný způsob upevnění (ideální jsou pětibodové pásy). Měla by Vám vyhovovat velikost a přístupnost nákupního koše a také mechanismus brždění.
Tříkolky versus čtyřkolky
Důležitou částí je podvozek kočárku. Můžete si vybrat tříkolový, čtyřkový kočárek se zdvojenými nebo jednoduchými kolečky. Někdo dává přednost pevně ukotveným kolům, někdo má raději aretaci (volná kola). Nafukovací, gumová kola zvládnou i náročný terén, umělohmotná kola se hodí pouze do města.
Záleží i na výbavě a detailech
Nejlepší je zvolit si kočárek, který má několikastupňové nastavení rukojeti, opěrky nohou a zádové opěrky. Dalšími doplňky, které se Vám určitě budou hodit jsou pláštěnky, slunečník, nánožník, držák na pití, moskytiéra, adaptér pro autosedačku. Vše co opravdu užijete si kupte společně s kočárkem, protože pozdější nakupování by mohlo být problematické.    

Publikováno: 03. 09. 2012

Kategorie: Nezařazené

Autor: Vladka Třešňáková