Cestování

Jak přežít dovolenou v Chorvatsku s rodiči

Dovolená v Chorvatsku s rodiči se může zdát jako docela pořádný vopruz ve srovnání s dovolenou v tuzemsku, ale se stejně starými kamarády. Nicméně říká se, že ve všem špatném je i něco dobrého. Najděte si tedy na této společné dovolené s rodiči pozitiva a uvidíte, že nic není tak černé, jak se na první dojem může zdát.

Hledejte pozitiva

Může to být moře, které v ČR nemáme, ale také možnost poznat nové lidi. Na dovolenou s rodiči běžně jezdí jejich potomci, tudíž se může stát, že právě na této dovolené poznáte spoustu nových kluků a holek.

Navíc si odpočinete od domácích prací a povinností, jako je úklid. Nebudete muset umývat nádobí, pokud rodiče zvolí pro ubytování v Chorvatsku nějaký hotel a budete to mít se stravováním.

Snažte se najít k rodičům cestu

Kdo jiný to se svými dětmi myslí nejlépe, než rodiče. Namísto věčného remcání a stěžování si, zkuste občas rodičům vyjít vstříc. Ona se jakási umíněnost a paličatost u mladých lidí dá snést, ale všeho moc škodí. Budete-li se snažit vy, budou se i více snažit rodiče. Nakonec z toho můžete jen získat.

Vymyslete nějakou aktivitu, kterou můžete dělat s rodiči společně, ale i aktivity, kdy si rodiče užijí soukromí a vy vytoužené volnosti.

Pravidla

Než vyrazíte na dovolenou, domluvte si s rodiči pravidla, která vám pomohou vymezit osobní prostor.

Pokud máte dojem, že se na takové dovolené budete nudit, zkuste vymyslet zábavu, která vás nadchne – najděte něco, co vás baví. Ať už je to potápění, vodní adrenalinové sporty, prohlídka památek.

Seznamte vaše rodiče

Zkuste se s rodiči domluvit, zda můžete na dovolenou vzít sebou kamaráda, případně zda mohou jet dvě rodiny ta vaše a rodina vašeho kamaráda. Za pokus určitě nic nedáte. Last minute Chorvatsko nebývá drahé a je velká šance, že si tak užijete dovolenou vy i vaši rodiče. Spřátelení vašich rodičů určitě není špatný nápad – co myslíte?

Zábavu sebou

Nečekejte, že si zábavu budete vymýšlet a hledat až na místě. Předem si zjistěte, co vše se tam dá podnikat a rovněž si sebou vezměte hudbu, knížku či oblíbené sportovní vybavení.

Sponzoři

Potahy na křesla

Oživte jednoduše vaše staré křeslo pomocí potahu.

Přírodní produkty Phyteneo

Účinná pomoc při zdravotních obtížích? Vyzkoušejte přípravky Phyteneo