Jak přežít dovolenou v Chorvatsku s rodiči

Dovolená v Chorvatsku s rodiči se může zdát jako docela pořádný vopruz ve srovnání s dovolenou v tuzemsku, ale se stejně starými kamarády. Nicméně říká se, že ve všem špatném je i něco dobrého. Najděte si tedy na této společné dovolené s rodiči pozitiva a uvidíte, že nic není tak černé, jak se na první dojem může zdát.

Hledejte pozitiva

Může to být moře, které v ČR nemáme, ale také možnost poznat nové lidi. Na dovolenou s rodiči běžně jezdí jejich potomci, tudíž se může stát, že právě na této dovolené poznáte spoustu nových kluků a holek. Navíc si odpočinete od domácích prací a povinností, jako je úklid. Nebudete muset umývat nádobí, pokud rodiče zvolí pro ubytování v Chorvatsku nějaký hotel a budete to mít se stravováním.

Snažte se najít k rodičům cestu

Kdo jiný to se svými dětmi myslí nejlépe, než rodiče. Namísto věčného remcání a stěžování si, zkuste občas rodičům vyjít vstříc. Ona se jakási umíněnost a paličatost u mladých lidí dá snést, ale všeho moc škodí. Budete-li se snažit vy, budou se i více snažit rodiče. Nakonec z toho můžete jen získat. Vymyslete nějakou aktivitu, kterou můžete dělat s rodiči společně, ale i aktivity, kdy si rodiče užijí soukromí a vy vytoužené volnosti.

Pravidla

Než vyrazíte na dovolenou, domluvte si s rodiči pravidla, která vám pomohou vymezit osobní prostor. Pokud máte dojem, že se na takové dovolené budete nudit, zkuste vymyslet zábavu, která vás nadchne – najděte něco, co vás baví. Ať už je to potápění, vodní adrenalinové sporty, prohlídka památek.

Seznamte vaše rodiče

Zkuste se s rodiči domluvit, zda můžete na dovolenou vzít sebou kamaráda, případně zda mohou jet dvě rodiny ta vaše a rodina vašeho kamaráda. Za pokus určitě nic nedáte. Last minute Chorvatsko nebývá drahé a je velká šance, že si tak užijete dovolenou vy i vaši rodiče. Spřátelení vašich rodičů určitě není špatný nápad – co myslíte?

Zábavu sebou

Nečekejte, že si zábavu budete vymýšlet a hledat až na místě. Předem si zjistěte, co vše se tam dá podnikat a rovněž si sebou vezměte hudbu, knížku či oblíbené sportovní vybavení.

Publikováno: 05. 06. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová