Depilace a epilace

IPL epilace

IPL epilace se řadí mezi fotoepilace jako laser. Na rozdíl od něj se však používají světelné pulsy, kdežto u laseru jde o soustavný světelný paprsek. Jedná se o trvalé odstranění chloupků, a to jak světlých, tak tmavých, na celém těle.

Pulzní světlo je pohlcováno pigmentem chloupku a světelná energie se mění na teplo. Vlasová pochva je rozehřátá na 70 °C, teplo ničí buňky uvnitř, které jsou posléze z těla vypuzeny ven. Při úplném poškození již nemůže vyrůstat další chloupek a odstranění je tedy trvalé. Při proceduře musí být odstraněn jakýkoli make-up, jeho pigment by se působením světelného impulsu spálil a mohl by proniknout do pokožky. Poté se oholí chloupky, pokud by zůstaly na povrchu, spálily by se a pulzní světlo by se mělo zaměřovat na vlasové části pod kůží. Avšak neměla by se před tím provádět depilace voskem či jakékoli jiné vytrhávání chloupků. Ošetření je téměř bezbolestné. Pokud se jedná o menší oblasti, jako třísla a podpaží, trvá zhruba kolem čtvrt hodiny. Doba se prodlužuje podle velikosti ošetřovaných oblastí. Bohužel je potřeba absolvovat těchto návštěv několik, po jednom ošetření není odstranění chloupků kompletní.

Nějaké riziko při zákroku či vedlejší účinky jsou minimální. Může se objevit mírně zrudnutí či otok pokožky. V extrémních případech to vypadá až na spáleniny z opalování nebo přímo jako popáleniny. Díky tomu může dojít k hypopigmentaci nebo hyperpigmentaci, tedy že kůže v těchto místech může být tmavší či světlejší, ale po čase to zmizí. Toto je povětšinou výsledkem bezprostředního opalování před nebo po zákroku, či návštěvou solária bez použití ochranných krémů.

Ošetření by se měli vyhnout těhotné ženy, epileptici, lidé s tetováním, osoby užívající léky na ředění krve nebo způsobující přecitlivělost na světlo a osoby, které mají cukrovku, herpes, anebo mají z minulosti zkušenost, kdy se jim udělala vyrážka způsobená reakcí na světlo.

Ceny jsou poměrně velmi proměnlivé. Záleží na vybraném studiu. Je tedy možné najít takové, které své služby nabízí levněji, kdy se v průměru ceny od menších ploch, jako je ret, k větším plochám, jako jsou celé nohy, pohybují od 400,- do 4.000 až 5.000,-, ale je možné se setkat i s cenami okolo 15.000 – 20.000 Kč.