Péče o tělo Problémové partie

Tzv. pomerančová kůže dělá vrásky nejedné z nás , a to bez rozdílu věku. Nevzhledné ďolíčky trápí jak mladé slečny, tak ženy produktivního věku. Velkým omylem je také fakt, že její přítomnost nesouvisí s nadváhou, je to výsledek životního stylu.

Podle odborníků celulitida trápila také ženy v daleké historii, půvabné Egypťanky či Římanky se oddávaly vonným koupelím, tradičním masážím a spoléhali se na ryze přírodní produkty.

Co přesně je vlastně celulitida?

Jedná se o nedostatečně prokrvenou kožní tkáň, příčinou je také nárůst tukové hmoty a ochabnutí či stárnutí buněk v podkoží. Nejčastěji postihuje okolí zadečku a stehen.

Co celulitidu může aktivovat?

Spouštěcím mechanismem mohou být dědičné indispozice, prudký nárůst tukové hmoty, nadváha, hormonální obtíže, nedostatečný krevní či lymfatický oběh. Nepodceňujte také význam správného stravování, který může být na vině a zapříčinit tak vznik celulitidy. Skoncujte se stresem, kouřením a také s přemírou alkoholu.

Prevence aneb jak ji předcházet

Pestrý jídelníček

Vyškrtněte z vašeho jídelníčku tučné, sladké a kaloricky vydatné potraviny. Věnujte pozornost ovoci, zelenině a zdraví prospěšným surovinám.

Pitný režim

Neopomínejte také na pravidelný přísun tekutin, který příznivě ovlivňuje stav pokožky

Pohyb

Nadchněte se pro sport a zvolte si ten, který vás bude jisto jistě bavit. Zajděte si do bazénu zaplavovat nebo připněte na vodítko chlupatého mazlíčka a zaběhejte si.

Krémy, peelingy, masáže

Kosmetické přípravky mohou zmírnit či pozastavit vznik pomerančové kůže. Rozhodujícím faktorem je  samozřejmě pravidelnost a masáž. Výhodné je také střídání teplé a studené vody.

Pro eliminaci celulitidy můžete vsadit na kosmetické prostředky  jako bezbolestná liposukce,  zábaly, kavitace, léčba pod tlakem a mnoho dalšího.